Refik BERİ – Genel Sekreter

MESLEĞİ : Avukat
BİLDİĞİ DİLLER : Arnavutça – Türkçe
TELEFON : 0533 669 20 99
E-POSTA : refikberi@gmail.com
ADRES : Atatürk Cd. Aksoy İşhanı No:9 Kat 5/53 Osmangazi /Bursa

Ben Refik Beri. 1967 yılında Kosova’nın Gilan Şehri’nde doğdum. Ailemle birlikte 1970 yılında Türkiye’ye göç ettik ve o zamandan beri Bursa’da yaşıyorum. Yaz tatillerinde genellikle Kosova’ya giderek çocukluğumun bir kısmını orada geçirdim, çünkü akrabalarımın çoğu orada yaşıyor. Ailevi sebeplerden dolayı da sık sık Kosova’ya seyahat ediyoruz.

Eğitim hayatıma Bursa’da başladım ve orta öğrenimimi tamamladım. Ardından, hayallerimi gerçekleştirmek için Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldum. Sporun ve hareketin insan hayatındaki önemini keşfettim ve bu alanda bilgi ve deneyim edindim.

Ancak, sadece sporla sınırlı kalmak istemedim ve hukuk alanında da kendimi geliştirmeye karar verdim. Bu nedenle, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimime devam ettim ve hukuk diplomasını aldım.

Profesyonel hayatımda, adaletin ve insan haklarının korunması için çalışma arzusuyla hareket ettim. Bu doğrultuda, kendi hukuk büromu olan Beri Hukuk Bürosu’nu kurdum ve adaletin tecellisine katkıda bulunmaya başladım. Arnavutça ve Türkçe dillerini akıcı bir şekilde konuşabiliyorum, bu da benim farklı kültürlerle iletişim kurmamı ve insanlarla daha iyi hizmet sunmamı sağlıyor.