Başkanımız Gökhan Biçen, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Gökhan Bican ve Bayram Taşocak, Arnavut İş İnsanları Birliği’nin Avusturya’da gerçekleştirilen istişare toplantısı ve fuarına Ülkemizi temsilen katıldı.

Buradaki temaslar kapsamında; Birlik Başkanı Yll Bllakaj, Büyükelçi Lulzim Pllana, Priştina belediye başkanı Përparim Rama, Usaid sorumluları ve Balkanlardan gelen iş insanları ile görüşmeler sağlandı.

Kryetari Gökhan Biçen, anëtarët e Bordit Gökhan Bican dhe Bayram Taşocak morën pjesë në takimin dhë panairin e Rrjetit Biznesmenëve Shqiptarë, të zhvilluar në Austri, duke përfaqësues bizneset e turqijes.

Në kuadër të kontakteve këtu; Janë zhvilluar takime me kryetarin e Rrjetit Yll Bllakaj, ambasadorin Lulzim Pllana, kryetarin e Bashkisë së Prishtines Përparim Rama, zyrtarë të Usaid-it dhe me shumë biznesmenë nga Ballkani.

Avusturya Arnavut İş İnsanları Ziyaretimiz

Arnavut kökenli iş insanlarının Bursa’da kurduğu ARNİAD, hem ulusalda hem de uluslararası arenada önemli işlere imza atıyor.

Kuruluşunun üzerinden bir yıl gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen pek çok etkinliğin ve çalışmanın altına imza atan ARNİAD, bu kez de Türkiye’yi Avusturya’da temsil etti.

Arnavut İş İnsanları Birliği’nin Avusturya’da gerçekleştirilen istişare toplantısına katılan ARNİAD Başkanı Gökhan Biçen ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Bican, Bayram Taşocak, gerçekleştirdikleri önemli temasların ardından yurda döndü.

Avusturya’daki görüşmelere dair açıklamalarda bulunan ARNİAD Başkanı Gökhan Biçen, şunları söyledi:

“Buradaki temaslar kapsamında; Birlik Başkanı Yll Bllakaj, Büyükelçi Lulzim Pllana, Priştina Belediye Başkanı Përparim Rama, Usaid sorumluları ve  Balkanlardan gelen iş insanları ile görüşmeler sağladık. Görüşme gerçekleştirdiğimiz isimleri şehrimize, Bursa’mıza davet ettik. Umuyorum ki bu gerçekleştirdiğimiz görüşmeler çok başarılı iş anlaşmalarına dönüşecektir. Arnavut İş İnsanları Birliği’ne üye derneklerle olan kültürel faaliyetler ve iş insanlarıyla olan ticari ilişkilerimizi geliştirmek adına daha sık bir araya gelmeyi kararlaştırdık. Bu görüşmeler neticesinde işbirliklerimiz giderecek artacak.”